1. Dziś o godz. 16.00 w sali obok kancelarii odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej, a wieczorem w katedrze o godz. 20.00 koncert organowy w wykonaniu naszego organisty p. Stanisława Diwiszka. Zapraszamy.

 

  1. W środę, 28 września o godz. 15.00 po raz kolejny odmawiana będzie na ulicach miast Koronka do Bożego Miłosierdzia. „Iskra Bożego Miłosierdzia” rozpala kolejne miasta i miejscowości w Polsce i świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na ulicach Lublina.

 

  1. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Swój doroczny odpust przeżywa parafia na Branowicach.

 

  1. Już w najbliższą sobotę odprawimy pierwsze w tym roku nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy na godz. 18.15.

 

  1. Z wielką radością rozpoczynamy kolejny – dziesiąty – rok odnowy naszej parafii. Zgodnie z zaplanowanymi na ten czas wydarzeniami, będziemy chcieli lepiej zrozumieć dar i misję wynikającą z chrztu świętego. Mamy również nadzieję, że podejmowane w kościele inicjatywy będziemy mogli głębiej przeżywać podczas spotkań w grupach sąsiedzkich. Tematem pierwszego wydarzenia jest chrzest jako obdarowanie –  z rodu Boga jesteśmy! W niedzielę 2 października po każdej Mszy świętej każdy będzie mógł otrzymać indywidualne błogosławieństwo kapłańskie oraz dowód tożsamości chrześcijanina.

 

 

Słowo życia

Zdobywaj życie wieczne, do niego zostałeś powołany

 

 

Każdy z nas staje się bogaty przed Bogiem, gdy nie żyje dla siebie. Jesteśmy wezwani, aby przez całe swoje życie zdawać egzamin z miłości i w ten sposób już tu na ziemi budować swoją wieczność.

Niech Bóg nam błogosławi i czyni nasze serca wrażliwymi na potrzeby braci.