1. Dziękujemy ks. prałatowi Tadeuszowi Smerczyńskiemu za posługę Słowa Bożego. Po zakończonej liturgii w kruchcie katedry będzie możliwość materialnego wsparcia jego posługi misyjnej w Kazachstanie. Bóg zapłać także za ofiary złożone na tacę na rzecz Seminarium Duchownego naszej archidiecezji.
  2. Rozpoczął się październik – miesiąc Matki Bożej Różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie o 18.15, w niedziele o godz. 18.00. We wtorki i czwartki do modlitwy różańcowej zapraszamy dzieci. Dziś o 18.00 procesja różańcowa.
  3. We wtorek wypada 3 dzień miesiąca. Zapraszamy na czuwanie Maryjne, które prowadzić będą przedstawiciele parafii Kłodnica.
  4. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia w poniedziałek przypada wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka, w piątek – św. Faustyny Kowalskiej.
  5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w środę 4 października o godz. 17.30 w sali nr 2.
  6. Rozpoczyna się cykl katechez, przygotowujących młodzież klas VIII do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 października (piątek) o godz. 17.00 w sali nr 2, obok kancelarii.
  7. W niedzielę 8 października uroczystości odpustowe w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej i Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz.

Słowo życia

Daj mi poznać Twoje drogi, Panie

Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami

Drogi Pana to miłość, łaskawość pokora i przebaczenie. Pan chce nawrócenia grzesznika i świętości życia każdego z nas. Niech błogosławieństwo Boże pomaga nam w rozpoznawaniu i wypełnianiu woli Boga.

1 października 2023 r.