1. Rozpoczyna się październik – czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je codziennie: dla dzieci – o godz. 17.00 (od poniedziałku do piątku), zaś dla dorosłych o 18.15, a w niedziele o godz. 18.00. Dziś zapraszamy na procesję różańcową.
  2. We wtorek wypada 3 dzień miesiąca. Zapraszamy na czuwanie Maryjne, które prowadzić będą przedstawiciele parafii Radawiec.
  3. W tym tygodniu wypada I piątek października. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.
  4. W sobotę o godz. 11.00 w katedrze odbędzie się złoty jubileusz życia zakonnego s. Elżbiety Malesa, która od kilku lat pracuje w naszej parafii. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię. Zaś o godz. 20.00 odbędzie się koncert  słowno-muzyczny poświęcony Prymasowi Tysiąclecia w wykonaniu Cameraty Lubelskiej.
  5. 7 października, w święto NMP Różańcowej, odbędą się diecezjalne uroczystości związane z ogłoszeniem sanktuarium Maryjnego w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, gdzie od trzech lat czczony jest obraz Matki Bożej Latyczowskiej. Na tę uroczystość zaproszeni są wierni z całego Lublina. Tego dnia będzie miała także miejsce, podjęta przez osoby świeckie, ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do granic”.
  6. W tym tygodniu rozpoczyna się kurs przedmałżeński prowadzony metodą warsztatową. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w kancelarii.

Słowo życia

Szczęśliwy, kto ma upodobanie w Prawie Pana

Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą,

które wydaje owoc

 

Zapewne jest w nas pragnienie, by żyć według Ducha i wydawać owoce miłości, cierpliwości, łagodności… Pomyślmy, jakiego owocu życia najbardziej nam brakuje? Co potrzebuję, by otworzyć się na Jego  działanie? To pragnienie wyrazimy gestem włożenia ręki do „wody żywej” i uczynienie znaku krzyża. Uczynimy to po błogosławieństwie kończącym liturgię Mszy świętej.