1. Patronem dnia dzisiejszego jest św. Stanisław Kostka. W liturgii najbliższego tygodnia we środę przypada święto św. Mateusza Apostoła, a w piątek wspomnienie św. ojca Pio.
  2. Przyjmujemy zgłoszenia młodzieży z klas VIII, która chce w bieżącym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania oraz dzieci z klas III, które w katedrze pragną przyjąć I Komunię świętą. Zapisy trwają do końca września w kancelarii parafialnej.
  3. Caritas parafialna jest otwarta w poniedziałki od godz. 9.00 do godz. 12.00.
  4. W przyszłą niedzielę – 25 września, z racji 25-lecia pracy artystycznej naszego organisty – p. Stanisława Maryjewskiego, będzie odprawiona o godz. 19.00 Msza św. w Jego intencji. Po liturgii koncert muzyki organowej w wykonaniu Jubilata.
  5. Archidiecezjalny chór chłopięco-męski ogłasza nabór chłopców, młodzieży i dorosłych. Przesłuchania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.30 w Parafii MB Różańcowej (ul. Bursztynowa 20, sala nr 1, wejście od biblioteki). Dyrygent ks. Attila Honti zaprasza do przygody z muzyką liturgiczną (nr kontaktowy 511 199 904, więcej informacji na stronie internetowej www.pcl.kuria.lublin.pl).
  6. Polecamy prasę katolicką: do kupienia Niedziela i Gość Niedzielny, w którym jest kolejna płyta „Biblia audio”.

Słowo życia

Nie możecie służyć Bogu i mamonie

Bóg pragnie zbawienia wszystkich ludzi, dlatego walczy o serce każdego człowieka, aby całe było wolne dla Niego. Stawia nas w sytuacjach wyboru między Nim a przywiązaniem do ludzi i do rzeczy, oczekując że przylgniemy całkowicie do Niego i będziemy sprawiedliwi i miłosierni wobec braci.

Trwajmy przed Panem na modlitwie i prośmy Go, aby pobłogosławił nasz trud zdobywania każdej chwili życia dla wieczności.

18 września 2022