1. W czwartek, 28 września o godz. 15.00 po raz kolejny odmawiana będzie na ulicach miast Koronka do Bożego Miłosierdzia. „Iskra Bożego Miłosierdzia” rozpala kolejne miasta i miejscowości w Polsce i świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na ulicach Lublina.
  2. W piątek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Swój doroczny odpust przeżywa parafia na Branowicach.
  3. Przyjmujemy zgłoszenia młodzieży gimnazjalnej na roczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy do końca września w kancelarii parafialnej.
  4. Rozpoczynamy kolejny rok odnowy naszej parafii. Planowane na ten czas wydarzenia poprowadzą nas do pełniejszego poznania Osoby i darów Ducha Świętego. Już za tydzień, podczas pierwszego wydarzenia, chcemy zwrócić uwagę, że najprostszą drogą poznawania Ducha Świętego, są spotykani ludzie, którzy żyją owocami Ducha: miłością, dobrocią, cierpliwością czy łagodnością. Tak bardzo chcielibyśmy żyć według Bożego Ducha.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej wieczornej, ok. godz. 20.00, zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu organisty Stanisława Diwiszka. W programie muzyka francuska przełomu XIX i XX wieku.
  6. Dziś gościmy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, które od 100 lat pracują w Lublinie. Bardzo prosimy siostrę, by podzieliła się swoją pracą.

 

Słowo życia

Moje myśli nie są myślami waszymi,

ani wasze drogi moimi drogami – mówi Pan

 

Każdy człowiek, bez względu na swoje zasługi, ma miejsce w planie miłości Boga. On otwiera swoje serce dla każdego, kto Go szuka i pragnie dla Niego żyć.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, abyśmy potrafili patrzeć na ludzi oczyma Boga i być świadkami Jego miłości miłosiernej.