1. W piątek, 28 września o godz. 15.00 po raz 10. odmawiana będzie na ulicach miast Koronka do Bożego Miłosierdzia. „Iskra Bożego Miłosierdzia” rozpala kolejne miasta i miejscowości w Polsce i świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na ulicach Lublina. Pamiętajmy w modlitwie o księdzu biskupie Ryszardzie Karpińskim, gdyż w tym dniu przypada 33. rocznica jego święceń biskupich.
  2. W sobotę, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Swój doroczny odpust przeżywa parafia na Branowicach.
  3. Przyjmujemy zgłoszenia młodzieży na roczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy do końca września w kancelarii parafialnej.
  4. Rozpoczynamy kolejny rok odnowy naszej parafii. W ubiegłym roku rozważaliśmy fundamentalną prawdę życia chrześcijańskiego, że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Planowane wydarzenia na ten rok poprowadzą nas do szukania odpowiedzi: Jak żyć mocą Ducha Świętego? Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. W najbliższych dniach przyniosą do naszych domów list Z Maryją ku wspólnocie.

Słowo życia

Jeśli kto chce być pierwszym,

 niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich

 

Kto żyje logiką krzyża i służby, nie szuka swojej chwały, ale chwały naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Odnajduje w niej pokój serca i najgłębszy sens swojego życia. Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o mądrość zstępującą z góry, która otwiera przed nami perspektywę wieczności.