1. W ostatnich latach Kościół w Polsce ukazuje wartość sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego: chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Stąd wspólnie podejmowaliśmy rozważania na temat dwóch pierwszych sakramentów. Od tego roku skupimy się na temacie Eucharystii, jako tajemnicy wyznawanej, celebrowanej i kształtującej nasze życie. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. W najbliższych dniach przyniosą do naszych domów list Z Maryją ku wspólnocie.
  2. W sobotę, 28 września o godz. 15.00 po raz 11. odmawiana będzie na ulicach miast Koronka do Bożego Miłosierdzia. „Iskra Bożego Miłosierdzia” rozpala kolejne miasta i miejscowości w Polsce i świecie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na ulicach Lublina. Pamiętajmy w modlitwie o księdzu biskupie Ryszardzie Karpińskim, gdyż w tym dniu przypada 34. rocznica jego święceń biskupich.
  3. Przyjmujemy zgłoszenia młodzieży na roczne przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci klas III również prosimy o zgłaszanie swoich dzieci do udziału w przygotowaniu do I Komunii świętej. Zapisy do końca września w kancelarii parafialnej.

Słowo życia

Nie możecie służyć Bogu i mamonie

 

Bóg pragnie zbawienia wszystkich ludzi, dlatego walczy o serce każdego człowieka, aby całe było wolne dla Niego. Stawia nas w sytuacjach wyboru między Nim a przywiązaniem do ludzi i do rzeczy, oczekując że przylgniemy całkowicie do Niego i będziemy sprawiedliwi i miłosierni wobec braci.

Trwajmy przed Panem na modlitwie i prośmy Go, aby pobłogosławił nasz trud zdobywania każdej chwili życia dla wieczności.