1. W poniedziałek obchodzimy święto świętego Mateusza Apostoła.
  2. W czwartek, 23 września, o godz. 20.00 w sali obok kancelarii odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego, a w przyszłą niedzielę 27 września o godz. 16.00 w archikatedrze, zebranie wszystkich łączników. Celem spotkań jest omówienie programu nowego roku duszpasterskiego.
  3. Przyjmujemy zgłoszenia młodzieży na roczne przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rodziców dzieci klas III również prosimy o zgłaszanie swoich dzieci do udziału w przygotowaniu do I Komunii świętej. Zapisy do końca września w kancelarii parafialnej.
  4. Nasza parafia wspólnie z Archidiecezjalną Komisją do spraw Muzyki Kościelnej organizuje festiwal pod nazwą „Lubelska Jesień Organowa”. Będzie to cykl czterech koncertów organowych, poświęconych św. Janowi Pawłowi II w 100. rocznicę Jego urodzin. Pierwszy odbędzie się już w przyszłą niedzielę o godz. 20.00. Wystąpi Mateusz Rzewuski z Warszawy. Wstęp jest wolny, serdecznie zapraszamy.

 

Słowo życia

Moje myśli nie są myślami waszymi,

ani wasze drogi moimi drogami – mówi Pan

 

Każdy człowiek, bez względu na swoje zasługi, ma miejsce w planie miłości Boga. On otwiera swoje serce dla każdego, kto Go szuka i pragnie dla Niego żyć.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, abyśmy potrafili patrzeć na ludzi oczyma Boga i być świadkami Jego miłości miłosiernej.