1. Teraz przyszedł czas… błogosławiony biskup Władysław Goral, cichy męczennik Kościoła  i Ojczyzny.  – to tytuł wystawy oraz pokazu multimedialnego, który będzie można zobaczyć przy Wieży Trynitarskiej. W poniedziałek, 20 września o godz. 17.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza św., potem zapraszamy na pokaz multimedialny o błogosławionym biskupie.
  2. W czwartek 23 września we wspomnienie św. ojca Pio, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, którzy przebywali w ostatnim czasie w hospicjum. Opiece ich Patrona będziemy polecali także rodziny zmarłych oraz pracowników hospicjum.
  3. W sobotę 25 września, o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.
  4. Przyjmujemy zgłoszenia młodzieży na roczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapisy do końca września w kancelarii parafialnej.
  5. Dziękujemy Opatrzności Bożej za dar relikwii drzewa Krzyża Świętego. Zostały przywiezione przez abp. Józefa Michalika ze skarbca zasobów Stolicy Apostolskiej. Ufamy, że obecność Świętej Relikwii umieszczonej w kaplicy Najświętszego Sakramentu umocni naszą więź z Jezusem.
  6. W przyszła niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników.

Słowo życia

Jeśli kto chce być pierwszym,

 niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich

 

Kto żyje logiką krzyża i służby, nie szuka swojej chwały, ale chwały naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Odnajduje w niej pokój serca i najgłębszy sens swojego życia. Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o mądrość zstępującą z góry, która otwiera przed nami perspektywę wieczności.