1. 16 października to rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziękujemy Bogu za dar Jego Osoby dla Kościoła i naszej Ojczyzny. Ofiary zebrane dziś do puszek przeznaczamy na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli program stypendialny dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Przed katedrą młodzież z KSM-u rozprowadza papieskie kremówki, które dziś rano dotarły z Wadowic. Kupując je, wspieramy duszpasterstwo młodzieży.
  2. W poniedziałek 17 października, podczas Mszy św. o godz. 19.00, ks. biskup Józef Wróbel udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. We wtorek 18 października przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Niech święty patron okrywa płaszczem Swej opieki tych, którzy troszczą się o nasze zdrowie. O godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji obchodzącego imieniny ks. Łukasza.
  4. W piątek 21 października o godz. 19.00 ks. arcybiskup Stanisław Budzik przewodniczyć będzie Eucharystii w intencji śp. ks. Grzegorza Pawłowskiego w 1. rocznicę śmierci.
  5. W sobotę 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to także jedenasta rocznica ingresu Metropolity Lubelskiego do archikatedry. O godz. 9.00 i 19.00 odprawimy Msze święte z błogosławieństwem relikwiami świętego Papieża.
  6. Połowa października za nami. Czy znajduję czas, by odmawiać różaniec? Zapraszamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie o godz. 18:15, w niedziele o 18:00.

Słowo życia

Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca

Wszystko, co wielkie na tym świecie, pochodzi od Boga i rodzi się z wytrwałej modlitwy człowieka ubogiego. Taka modlitwa otwiera serce Boga na nasze sprawy i poddaje je działaniu Jego miłości.

Niech Pan umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy nie ustawali w modlitwie.

16 października 2022 r.