1. We wtorek, 22 października w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, przypada 41. rocznica inauguracji jego pontyfikatu. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 będzie można ucałować relikwie świętego Papieża. Tego dnia mija 8 lat od ingresu naszego Pasterza, księdza arcybiskupa Stanisława do archikatedry lubelskiej.
  2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – czas poświęcony modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad w modlitwie różańcowej będziemy polecali Bogu naszych bliskich zmarłych. W kruchcie katedry umieszczone są kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  3. Przy wyjściu z katedry są zbierane ofiary do puszki, z których dochód jest przeznaczony na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

 

Słowo życia

Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca

 

Wszystko, co wielkie na tym świecie, pochodzi od Boga i rodzi się z wytrwałej modlitwy człowieka ubogiego. Taka modlitwa otwiera serce Boga na nasze sprawy i poddaje je działaniu Jego miłości.

Niech Pan umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy nie ustawali w modlitwie.