1. października wspominamy św. Jana Pawła II. Mszę św. o godz. 11.30 odprawi abp Stanisław Budzik, homilię wygłosi biskup gliwicki Sławomir Oder, postulator w procesie beatyfikacji i kanonizacji świętego Papieża Polaka. Przypominamy, że w naszym sanktuarium w każdy wtorek, z wyjątkiem czasu nabożeństw okresowych, odprawiamy nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Modlimy się przez Jego orędownictwo o świętość życia i dar rodzicielstwa do bezdzietnych małżonków.
  2. Dziś przypada także 12. rocznica ingresu abp. Stanisława Budzika do archikatedry. Wdzięczną modlitwą obejmijmy posługę Pasterza naszej archidiecezji.
  3. Dzisiejsza niedziela, obchodzona jako 97. Światowy Dzień Misyjny, rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: Będziecie moimi świadkami. Ofiary zebrane do puszek dzisiaj i przez cały tydzień są przeznaczone na wsparcie misji.
  4. Dzisiaj odbywa się także coroczne liczenie wiernych obecnych na Mszy św. i tych, którzy przyjmują Komunię św.
  5. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, które odprawiamy w niedzielę o godz. 18.00, w dni powszednie o godz. 18.15.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – czas poświęcony modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad w modlitwie różańcowej będziemy polecali Bogu naszych zmarłych. W kruchcie katedry umieszczone są kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  7. W przyszłą niedzielę podczas liturgii o godz. 11.30 dziękować będziemy za 100 lat posługi Uczennic Boskiego Mistrza. To zgromadzenie zakonne w naszej diecezji posługuje w Domu Księzy przy ul. Bernardyńskiej. Liturgii przewodniczyć będzie Metropolita Lubelski Stanisław Budzik.
  8. Za tydzień nasze siostry rozprowadzać będą kalendarze misyjne.

Słowo życia

Oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę

Bóg jest jedynym Panem, godnym czci i uwielbienia. Każda władza ludzka pochodzi od Niego i powinna być służbą drugiemu człowiekowi.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, wraz z Królową Różańca św., dziękujmy za misjonarzy – niezwykłych świadków wiary, za ich wytrwałą nadzieję i trud miłości oraz prosimy, aby głoszona przez nich Ewangelia zdobywała serca ludzi.

22 października 2023 r.