1. Komunika Przewodniczącego KEP.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: Oto ja, poślij mnie. Codziennie o godz. 18.15, podczas nabożeństwa różańcowego, będziemy Bogu polecali tych, którzy głoszą Ewangelię Chrystusa.
  3. We czwartek, 22 października w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, przypada 42. rocznica inauguracji jego pontyfikatu. Tego dnia mija 9 lat od ingresu naszego Pasterza, księdza arcybiskupa Stanisława Budzika do archikatedry lubelskiej.
  4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – czas poświęcony modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad w modlitwie różańcowej będziemy polecali Bogu naszych bliskich zmarłych. W kruchcie katedry umieszczone są kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii albo drogą mailową. Nabożeństwo będzie transmitowane przez internet.
  5. W ramach Lubelskiej Jesieni Organowej zapraszamy na kolejny koncert, który odbędzie dziś się o godz. 20.00 w archikatedrze. W koncercie może uczestniczyć nie więcej niż 40 osób.
  6. Informujemy, że ks. Piotr Sikora znajduje się w szpitalu i ma dodatni wynik testu na Covid 19. Już od tygodnia znajdował się w izolacji. Modlimy się o jego zdrowie i polecamy opiece Matki Bożej.

 

Słowo życia

Oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę

 

Bóg jest jedynym Panem, godnym naszego uwielbienia i czci. Każda władza ludzka pochodzi od Niego i jest służbą drugiemu człowiekowi.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, razem z Matką Bożą Różańcową, dziękujmy Panu za misjonarzy – niezwykłych świadków wiary, za ich wytrwałą nadzieję i trud miłości i prośmy, aby głoszona przez nich Ewangelia zdobywała serca ludzi.