1. Jutro, w święto św. Łukasza, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Adam Bab udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania. Natomiast we wtorek o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji naszych solenizantów: ks. Łukasza Sidora i ks. Łukasza Trzcińskiego.
  2. Papież Franciszek zainicjował drogę synodalną całego Ludu Bożego. Pierwszym etapem procesu synodalnego jest etap słuchania w Kościołach lokalnych. Zakłada on dyskusje wśród parafii, ruchów świeckich, szkół i uniwersytetów, zgromadzeń zakonnych, wspólnot chrześcijańskich z sąsiedztwa, akcji społecznych, ruchów ekumenicznych oraz innych grup. Dziś w naszym Kościele lokalnym rozpoczyna się etap diecezjalny synodu. Z tej okazji, o godzinie 19.00, ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik będzie celebrował w archikatedrze uroczystą Mszę świętą. Natomiast o godz. 17.00 ksiądz biskup Adam Bab odprawi Mszę św. w intencji pracowników Oświaty.
  3. W piątek, 22 października, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Tego dnia mija 10 lat od ingresu księdza arcybiskupa Stanisława Budzika do archikatedry lubelskiej. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 19.00, podczas której będziemy polecali orędownictwu św. Jana Pawła pasterską posługę naszego Pasterza.
  4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego – czas poświęcony modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad w modlitwie różańcowej będziemy polecali Bogu naszych bliskich zmarłych. W kruchcie katedry umieszczone są kartki wypominkowe, na których prosimy wypisać imiona bliskich zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii.
  5. Przy wyjściu z katedry są zbierane ofiary do puszki, z których dochód jest przeznaczony na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

 

 

Słowo życia

Oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę

 

Bóg jest jedynym Panem, godnym naszego uwielbienia i czci. Każda władza ludzka pochodzi od Niego i jest służbą drugiemu człowiekowi.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, razem z Matką Bożą Różańcową, dziękujmy Panu za misjonarzy – niezwykłych świadków wiary, za ich wytrwałą nadzieję i trud miłości i prośmy, aby głoszona przez nich Ewangelia zdobywała serca ludzi.