1. Jutro podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ks. biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  2. We wtorek przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem Służby Zdrowia. Z tej okazji o godz. 19.00 ks. arcybiskup odprawi Mszę świętą w intencji wszystkich pracowników lecznictwa.
  3. Wraz z nowym rokiem akademickim, rozpoczynamy w archikatedrze comiesięczne spotkania Szkoły Słowa Bożego. W najbliższy czwartek, po Mszy świętej o godz. 19.00 ks. prof. Mirosław Wróbel będzie prowadził rozważania na temat Ewangelii z najbliższej niedzieli. Serdecznie zapraszamy. Tego dnia Mszę świętą o godz. 19.00 odprawimy w intencji ks. Łukasza z okazji imienin.
  4. W sobotę, 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to także piąta rocznica ingresu abp. Stanisława Budzika do archikatedry. O godz. 9.00 i 19.00 odprawimy uroczyste Msze święte, po których będzie można ucałować relikwie świętego Papieża.

 

Słowo życia

Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca

 

Wszystko, co wielkie na tym świecie, pochodzi od Boga i rodzi się z wytrwałej modlitwy człowieka ubogiego. Taka modlitwa otwiera serce Boga na nasze sprawy i poddaje je działaniu Jego miłości.

Niech Pan umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy nie ustawali w modlitwie.