1. Dziękujemy ks. Adamowi Sejbukowi ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy za posługę Słowa oraz siostrom Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo za świadectwo o świętym medaliku i zachętę do praktykowania tej formy pobożności.
  2. W poniedziałek 12 września, w pierwszą rocznicę beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, abp Stanisław Budzik odprawi o godz. 19.00 Mszę św. Po liturgii prelekcja o Błogosławionym Stefanie. Wydarzenia te upamiętniają kard. Stefana Wyszyńskiego. Więcej informacji na plakacie w kruchcie katedry. Zapraszamy.
  3. We środę 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypominamy, że w Archikatedrze znajdują się relikwie Krzyża Świętego podarowane przez abp Józefa Michalika, które pochodzą ze skarbca watykańskiego. Relikwie te znajdują się w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Msze św. w tym dniu w porządku codziennym. Uroczyste Msze św. z indywidualnym błogosławieństwem relikwiami Krzyża Świętego o godz. 9.00 i 19.00.
  4. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego to także dzień odpustu u Ojców Dominikanów. Uroczysta Msza św. o godz. 17.00.
  5. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy 14 września jest dniem modlitwy za Ukrainę. Wypraszajmy dar pokoju dla naszych wschodnich sąsiadów.
  6. W piątek 16 września, podczas Mszy św. o godz. 19.00, abp Stanisław Budzik udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  7. Uczniowie VIII klas, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania, powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej. Prosimy również rodziców dzieci klas III o zgłoszenie swoich pociech do cyklu przygotowań przed I Komunią świętą. Zapisy będą trwały do końca września.

Słowo życia

Trzeba weselić się i cieszyć z tego, że brat twój

był umarły, a znów ożył, zaginął a odnalazł się

Bogu, Królowi wieków, cześć i chwała za łaskę miłosierdzia, której dostępują w Jezusie Chrystusie ludzie pokorni i skruszeni w sercu. Oni są radością Boga, bo może zanurzać ich w oceanie swojego miłosierdzia i stwarzać na nowo.

Dzięki składajmy Panu Bogu naszemu i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy pokładali naszą ufność w Jego miłosierdziu i wypraszali je dla całego świata.

11 września 2022 r.