1. Dziś odprawiamy Msze święte w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.00. Od godz. 12.00 zapraszamy do wspólnego przeżywania uroczystości beatyfikacyjnej w katedrze poprzez transmisję telewizyjną. Zapraszamy również do obejrzenia wystawy poświęconej kard. Wyszyńskiemu jako biskupowi lubelskiemu.
  2. Z radością informujemy, że nasze sanktuarium otrzyma relikwie drzewa Krzyża Świętego. Jak było zapowiedziane, we wtorek 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża, o godz. 19.00 Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, emerytowany Metropolita Przemyski, będzie celebrował uroczystą Mszę świętą. Na zakończenie liturgii umieścimy podarowane przez niego relikwie w kaplicy Krzyża Trybunalskiego, miejscu codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  4. W sobotę przypada święto świętego Stanisława Kostki, patrona Polski. Już w piątek na godz. 10.30 zapraszamy młodzież z Zespołu Szkół im. św. Stanisława Kostki na uroczystą Mszę świętą, z okazji ich patronalnego święta.
  5. Młodzież VIII klas, która pragnie w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania powinna zgłosić się do kancelarii parafialnej. Prosimy również rodziców dzieci klas III             o zgłoszenie swoich dzieci do przygotowania do I Komunii świętej. Zapisy będą trwały            do końca września.
  6. W piątek o godz. 20.00 odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego.
  7. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz ewangelizacji w środkach społecznego przekazu.

 

Słowo życia

 

Kto chce zachować swoje życie, straci je,

a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, ten je zachowa

 

Pokrzepieni Bożymi darami, idźmy w świat i do świata, aby życiem według Ewangelii świadczyć, że Jezus jest Mesjaszem.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy tracąc swoje życie każdego dnia, umacniali naszą miłość.