1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w Polsce obchody VI Tygodnia Wychowania. Przez cały tydzień w naszym sanktuarium, będziemy się modlić, o ducha miłosierdzia w wychowaniu dzieci i młodzieży.

 

  1. W środę, 14 września, obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ojcowie Dominikanie zapraszają na uroczystą Mszę świętą i procesję z relikwiami drzewa Krzyża Świętego na godz. 17.00.

 

  1. W piątek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.

 

  1. W przyszłą niedzielę odbędzie się zebranie wszystkich łączników. Celem spotkania jest omówienie programu nowego roku duszpasterskiego. Łącznicy otrzymają także list do parafian przygotowujący najbliższe wydarzenie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00.

 

  1. Uwaga rodzice dzieci klas III! Prosimy zapisywać swoje dzieci na listę przygotowujących się do I Komunii świętej. Gimnazjaliści III klas, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania powinni również zgłosić się do kancelarii parafialnej.

 

 

Słowo życia

 

Trzeba weselić się i cieszyć z tego, że brat twój

był umarły, a znów ożył, zaginął a odnalazł się

 

 

Bogu, Królowi wieków, cześć i chwała za łaskę miłosierdzia, której dostępują w Jezusie Chrystusie ludzie pokorni i skruszeni w sercu. Oni są radością Boga, bo może zanurzać ich w oceanie swojego miłosierdzia i stwarzać na nowo.

Dzięki składajmy Panu Bogu naszemu i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy pokładali naszą ufność w Jego miłosierdziu i wypraszali je dla całego świata.