1. We czwartek 8 września przypada Święto Narodzenia NMP. Msze święte w Archikatedrze o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz o godz. 17.00 i 19.00. Po Mszy św. o 17.00 nieszpory maryjne. Kancelaria parafialna nieczynna.
  1. Sakramenty święte z reguły przyjmuje się we własnej parafii. Prosimy uczniów klas VIII, którzy pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania, o zapisywanie się w kancelarii parafialnej. Do udziału w przygotowaniach do tego sakramentu zapraszamy uczniów mieszkających na terenie naszej parafii i uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 24 oraz innych szkół, również ponadpodstawowych. Prosimy także rodziców dzieci klas III o zapisywanie swoich dzieci na listę przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapisy będą trwały do końca września.
  2. W niedzielę 11 września gościć będziemy w naszej parafii Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo (Szarytki), które wraz z towarzyszącym im księdzem będą mówić m.in. o cudownym medaliku.
  1. W dniu dzisiejszym ofiarami do puszek wesprzeć możemy programy edukacyjne dla dzieci – świetlice Caritas. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Słowo życia

Kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada,

 nie może być moim uczniem

Bóg pragnie, aby nasze serca były wolne dla Niego. Miłość do drugiego człowieka i do rzeczy tego świata nie może nam Go przesłaniać. Niech Boże błogosławieństwo będzie nad nami, abyśmy zdobyli taką mądrość serca, która w imię miłości prawdziwej nie lęka się krzyża.

4 września 2022 r.