1. W piątek, 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Główna Msza święta w kościele ojców dominikanów w piątek o godz. 17.00.
  2. Uczniowie VIII klas Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjaliści III klas, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej. Warunkiem zapisu jest posiadanie ze sobą odpisu aktu chrztu oraz – jeśli mieszkają poza naszą parafią – zgodę swoich duszpasterzy. Rodziców dzieci klas III również prosimy o zgłoszenie swoich dzieci do przygotowania do I Komunii św. Prosimy zabrać ze sobą metrykę chrztu dziecka. Zapisy będą trwały do końca września.
  3. Dyrygent Archidiecezjalnego chóru chłopięco-męskiego PUERI CANTORES LUBINENSES ogłasza zapisy do chóru. Przesłuchania kandydatów – chłopców i panów – odbywają się w siedzibie chóru przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Szczegóły w na tablicy ogłoszeń.
  4. Z radością informujemy, że TVP Lublin od dnia dzisiejszego w każdą niedzielę o godz. 10.00 będzie transmitować Mszę świętą z różnych kościołów województwa lubelskiego. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę będzie transmitowana Msza święta z Poznania.

 

Słowo życia

Odwagi! Nie bójcie się!

Oto wasz Bóg przychodzi, aby was zbawić

 

Jezus pragnie wejść w sferę naszego ubóstwa, naznaczonego cierpieniem, upokorzeniem, czy odrzuceniem, aby zamieszkała w nas moc Jego miłości. To ona czyni z nas ludzi bogatych w wierze, otwartych na przyjęcie Jego prawdy.

Niech Bóg nam błogosławi i napełni nas bogactwem swojej łaski, abyśmy mieli odwagę, każdego dnia na nowo zapraszać Go do naszego życia.