1. Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczynamy kolejny rok realizacji soborowej odnowy parafii. Hasłem tego roku duszpasterskiego jest „Eucharystia – celebrowana tajemnica wiary”. Nad realizacją programu odnowy czuwa Parafialny Zespół Koordynacyjny, do którego należą przedstawiciele siedmiu rejonów parafii oraz księża. Najbliższe spotkanie Zespołu odbędzie się w czwartek o godz. 20.00.

 

  1. Uczniowie VIII klas, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej. Na listę kandydatów zostaną zapisani uczniowie mieszkający na terenie naszej parafii uczęszczający nie tylko do Szkoły Podstawowej nr 24, ale także do innych szkół, również ze szkół ponadpodstawowych. Prosimy także rodziców dzieci klas III, by zapisywali swoje dzieci na listę przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapisy będą trwały do końca września.

 

  1. W sobotę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.00, natomiast w bazylice ojców dominikanów o godz. 17.00 zostanie odprawiona Mszy św. a po niej wyruszy procesja na Plac po Farze. Niech to modlitewne wydarzenie jednoczy nas wokół krzyża i umacnia wiarę.

 

  1. Dziękujemy ks. prof. Mirosławowi Kalinowskiemu za wygłoszone słowo i zachęcamy do wsparcia naszego lubelskiego hospicjum.

 

Słowo życia

 

Kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada,

 nie może być moim uczniem

 

Bóg pragnie, aby nasze serca były wolne dla Niego. Miłość do drugiego człowieka i do rzeczy tego świata nie może nam Go przesłaniać.

Niech Boże błogosławieństwo będzie nad nami, abyśmy zdobyli taką mądrość serca, która w imię miłości prawdziwej nie lęka się krzyża.