1. Legion Maryi obchodzi w tych dniach 100. rocznicę powstania. Z tej okazji we wtorek, 7 września o godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik będzie celebrował uroczystą Mszę św. dziękczynną. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej i wszystkich członków Legionu Maryi.
  2. W środę przypada święto Narodzenia NMP. Msze święte będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00, następnie o godz. 8.30, 10.00, 11.30 oraz o godz. 17.00 i 19.00.
  3. Uczniowie VIII klas Szkoły Podstawowej, a także starsi uczniowie, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej. Warunkiem zapisu jest posiadanie ze sobą odpisu aktu chrztu oraz – jeśli mieszkają poza naszą parafią – zgodę swoich duszpasterzy. Rodziców dzieci klas III również prosimy o zgłoszenie swoich dzieci do przygotowania do I Komunii św. Prosimy zabrać ze sobą metrykę chrztu dziecka. Zapisy będą trwały do końca września.
  4. W związku z ograniczeniami udziału wiernych w uroczystościach w Świątyni Opatrzności w Warszawie, zachęcamy do udziału w uroczystości beatyfikacyjnej kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej w przestrzeni sakralnej Archikatedry Lubelskiej. W niedzielę, 12 września, Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali o godz.: 6.00; 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 (recytowana), następnie – wspólne uczestnictwo w uroczystości beatyfikacyjnej ze Świątyni Opatrzności w Warszawie poprzez transmisję telewizyjną; po południu o godz. 17.00 i 19.00. Odwołujemy Mszę św. o godz. 13.00.
  5. Kościół w Polsce obchodzi dziś Dzień Solidarności z Afgańczykami. Z tej okazji, Caritas organizuje zbiórkę do puszek. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą.

Słowo życia

Odwagi! Nie bójcie się!

Oto wasz Bóg przychodzi, aby was zbawić

 

Jezus pragnie wejść w sferę naszego ubóstwa, naznaczonego cierpieniem, upokorzeniem, czy odrzuceniem, aby zamieszkała w nas moc Jego miłości. To ona czyni z nas ludzi bogatych w wierze, otwartych na przyjęcie Jego prawdy.

Niech Bóg nam błogosławi i napełni nas bogactwem swojej łaski, abyśmy mieli odwagę, każdego dnia na nowo zapraszać Go do naszego życia.