1. Dzisiejsza beatyfikacja rodziny Ulmów jest ważnym wydarzeniem dla Kościoła w Polsce. Dziękujemy Bogu za ich świadectwo życia. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w portyku katedry. Przy Wieży Trynitarskiej inna wystawa poświęcona ks. Idziemu Radziszewskiemu – założycielowi i pierwszemu rektorowi KUL.
  2. We czwartek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte jak w dzień zwykły. Odpust w bazylice ojców dominikanów: główna Msza św. o godz. 17.00. W piątek przypada wspomnienie NMP Bolesnej.
  3. Sakramenty święte z reguły przyjmuje się we własnej parafii. Prosimy uczniów klas VIII, którzy pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania, o zapisywanie się w kancelarii parafialnej. Do udziału w przygotowaniach do tego sakramentu zapraszamy uczniów mieszkających na terenie naszej parafii i uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 24 oraz innych szkół, również ponadpodstawowych. Prosimy także rodziców dzieci klas III o zapisywanie swoich dzieci na listę przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapisy będą trwały do końca września.
  4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XIII Tydzień Wychowania, który odbywa się pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.
  5. Ofiary zebrane dziś do puszki są przeznaczone na Fundusz Ewangelizacji w środkach społecznego przekazu.

Słowo życia:

Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie

Idź i upomnij go w cztery oczy

Miłość bliźniego sprawia, że nie może nam być obojętny drugi człowiek, który wszedł na drogę zła. Najszczerszym pragnieniem miłości wobec niego jest braterskie upomnienie, które otwiera ludzi na siebie i pomaga przyjąć Boże przebaczenie.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy żyli w miłości wzajemnej, która potrafi upominać i przyjmować napomnienia.

10 września 2023 r.