1. W czwartek, 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek wspomnienie NMP Bolesnej. Główna Msza święta w kościele ojców dominikanów w czwartek o godz. 17.00.
  2. Gimnazjaliści III klas, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej. Na listę kandydatów zostaną zapisani uczniowie mieszkający na terenie naszej parafii uczęszczający nie tylko do Gimnazjum przy ul. Farbiarskiej, ale także do innych gimnazjów i szkół licealnych. Rodziców dzieci klas III również prosimy o zgłoszenie swoich dzieci do przygotowania do I Komunii św. Zapisy będą trwały do końca września.
  3. W sobotę o godzinie 10.00 w zakrystii odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy ministrantów oraz wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby włączyć się do służby przy ołtarzu.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie łączników.

 

Słowo życia

Gdy twój brat zgrzeszy przeciw tobie

Idź i upomnij go w cztery oczy

 

Jeśli wierzymy, że Chrystus jest pośród nas i prowadzi nas w Duchu Świętym do Ojca, to nie może nam być obojętny drugi człowiek, który wszedł na drogę zła. Najszczerszym pragnieniem miłości wobec niego jest braterskie upomnienie, które otwiera ludzi na siebie i pomaga przyjąć Boże przebaczenie

Niech  Bóg nam błogosławi, abyśmy żyli w miłości wzajemnej, która potrafi upominać i przyjmować napomnienia.