1. Dziękujemy za posługę słowa o. Mateuszowi Wężykowi, ze zgromadzenia Ojców Białych Misjonarzy Afryki. Przy wyjściu z katedry nasz Gość będzie zbierał ofiary na wsparcie dla parafii w Tanzanii, w której posługuje.
  2. We czwartek 1 września o godz. 8.00 odprawiona będzie Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny. Dzieci, młodzież oraz nauczycieli zapraszamy do rozpoczęcia nowego roku szkolnego z Bogiem i zawierzenia Mu kolejnego etapu wzrastania w mądrości i dojrzewania człowieczeństwa.
  3. Od 1 września powracamy do przedwakacyjnego porządku odprawiania Mszy świętych w dni zwykłe, a mianowicie: o godz. 6.30; 7.00; 7.30; 8.00; 8.30, 9.00 oraz 19.00.
  4. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę św. z udziałem dzieci odprawiamy o godz. 17.00, godzinę wcześniej – możliwość spowiedzi.
  5. W sobotę 3 września, po Mszy św. o godz. 6.30, wyrusza piesza pielgrzymka do Matki Bożej Kębelskiej. Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do środy 31. sierpnia.
  6. W sobotę, po Mszy św. o 19.00 zapraszamy na czuwanie Maryjne, które w naszym sanktuarium odbywa się każdego trzeciego dnia miesiąca. Czuwanie prowadzi Legion Maryi.
  7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 w intencji pszczelarzy, w ramach obchodów IV Wojewódzkiego Święta Miodu.
  8. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne w Wąwolnicy i Chełmie [tekst tutaj].

Słowo życia

O ile jesteś wielki, o tyle uniżaj się, a znajdziesz łaskę u Pana

Wielkość i potęgę Boga chwalą ludzie pokorni. Oddają się do dyspozycji Boga, w Nim pokładają całą swoją ufność, a logika służby drugiemu człowiekowi staje się stylem ich życia.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy każdego dnia w pokorze serca zbliżali się do Niego i uczyli się kochać i służyć.

28 sierpnia 2022