1. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne.
  2. Z katedry udajemy się do Wąwolnicy w pieszej pielgrzymce. Mogą w niej uczestniczyć jedynie osoby zapisane. Wyjście w sobotę, 5 września po Mszy świętej o godz. 6.30. Pielgrzymi składają oświadczenie sanitarne oraz zabierają ze sobą prowiant na drogę.
  3. Jutro o godz. 14.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik będzie przewodniczył Mszy świętej pogrzebowej śp. Piotra Szczepanika.
  4. 31 sierpnia przypada Dzień Wolności i Solidarności. Z tej okazji w archikatedrze o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich żyjących i zmarłych, którzy działali w ruchu solidarnościowym na rzecz wolności Ojczyzny.
  5. Skończyły się wakacje. Dzieci i młodzież przystępują do nowych zajęć. Mszę świętą w intencji dzieci i młodzieży odprawimy we wtorek 1 września o godz. 8.00.
  6. Powracamy też do przedwakacyjnego porządku odprawiania Mszy świętych w dni zwykłe, a mianowicie: o godz. 6.30; 7.00; 7.30; 8.00; 8.30, 9.00 oraz 19.00.
  7. W czwartek, 3 września, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom będą przewodniczyć wierni z parafii Chrystusa Odkupiciela ze Świdnika.
  8. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza święta z udziałem dzieci będzie o godz. 17.00, godzinę wcześniej – spowiedź.
  9. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę na Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej.

 

Słowo życia

 

Jeśli kto chce pójść za Mną,

 niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje

 

Chrystus zaprasza nas na drogę codziennego dźwigania krzyża, aby Jego życie objawiło się w nas i dokonał się cud zmartwychwstania. Kto straci swe życie dla Jezusa, ten je znajdzie i przyprowadzi do Niego wielu.

Niech Bóg przenika nasze serca swoim światłem i nam błogosławi, abyśmy byli zawsze gotowi do ofiary i poświęcenia dla Niego.