1. Z racji trzeciego dnia miesiąca zapraszamy dziś na wieczorne czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii
  2. Skończyły się wakacje. Dzieci i młodzież przystępują do nowych zajęć w szkołach. Rozpoczynamy ten nowy rok szkolny z Bogiem: W poniedziałek zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godz. 8.00 lub 9.00, dzieci w piątek na godz. 10.00.
  3. W czwartek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego.
  4. W piątek przypada święto Narodzenia NMP. Msze święte będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00, następnie o godz. 8.30, 10.00, 11.30 oraz o godz. 17.00 i 19.00. Tego dnia podczas wszystkich Mszy świętych odmówimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W piątek i sobotę nasze sanktuarium będzie gospodarzem Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Niewidomych i Niedowidzących. Początek spotkania: piątek, 8 września, o godz. 13.30. Po Mszy świętej o godz. 17.00 goście zostaną zawiezienie na noclegi. W sobotę program rozpoczyna się już o godz. 9.00. Uwaga! Nie będzie Mszy świętej o godz. 9.00 tylko uroczysta, pod przewodnictwem Pasterza Archidiecezji o godz. 12.00. Potem goście odjeżdżają do swych domów.
  6. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Wspierana Nauki Chrześcijańskiej.

 

Słowo życia

 

Jeśli kto chce pójść za Mną,

 niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje

 

Chrystus zaprasza nas na drogę codziennego dźwigania krzyża, aby Jego życie objawiło się w nas i dokonał się cud zmartwychwstania. Kto straci swe życie dla Jezusa, ten je znajdzie i przyprowadzi do Niego wielu.

Niech Bóg przenika nasze serca swoim światłem i nam błogosławi, abyśmy byli zawsze gotowi do ofiary i poświęcenia dla Niego.