1. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne.
  2. Z katedry udajemy się do Wąwolnicy w pieszej pielgrzymce. Mogą w niej uczestniczyć jedynie osoby zapisane. Wyjście w sobotę, 4 września po Mszy świętej o godz. 6.30. Pielgrzymi składają oświadczenie sanitarne, otrzymują identyfikatory oraz zabierają ze sobą prowiant na drogę.
  3. We wtorek, 31 sierpnia przypada Dzień Wolności i Solidarności. Z tej okazji w archikatedrze o godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą w intencji wszystkich żyjących i zmarłych, którzy działali w ruchu solidarnościowym na rzecz wolności Ojczyzny.
  4. Od 1 września powracamy do przedwakacyjnego porządku odprawiania Mszy świętych w dni zwykłe, a mianowicie: o godz. 6.30; 7.00; 7.30; 8.00; 8.30, 9.00 oraz 19.00.
  5. W piątek, 3 września – dzień modlitwy i czuwania wraz z Matką Bożą obecną w znaku Obrazu Pani Katedralnej. Modlitwom przewodniczyć będą członkowie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego oraz wszyscy zaangażowani w program odnowy parafii. Jest to I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.
  6. Skończyły się wakacje. Dzieci i młodzież przystępują do nowych zajęć w szkołach. Rozpoczynamy ten nowy rok szkolny z Bogiem. Zapraszamy na Mszę świętą w środę- młodzież na godz. 8.00, dzieci na godz. 9.00.
  7. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na Fundusz Wspierana Nauki Chrześcijańskiej.

 

 

Słowo życia

Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie

Ludzie czystego serca są rozmiłowani w Prawie Bożym. Odkrywają w nim bliskość i miłość Boga, która przynagla ich do życia tylko dla Niego, zwłaszcza poprzez troskę o najbardziej potrzebujących.

Przyjmując Boże błogosławieństwo, prośmy o uzdrowienie naszego serca z przewrotności i nieszczerości.