1. Skończyły się wakacje. Dzieci i młodzież przystępują do nowych zajęć w szkołach. Rozpoczynamy ten nowy rok szkolny z Bogiem. W czwartek zapraszamy młodzież na Mszę świętą o godz. 8.00 lub 9.00. Powracamy też do przedwakacyjnego porządku odprawiania Mszy świętych w dni zwykłe, a mianowicie: o godz. 6.30; 7.00; 7.30; 8.00; 8.30, 9.00 oraz 19.00.

 

  1. W sobotę, 3 września – dzień modlitwy i czuwania wraz z Matką Bożą obecną w znaku Obrazu Pani Katedralnej. Zapraszamy do modlitewnego czuwania w godzinach od 19.00 do 21.00 wraz z przedstawicielami parafii Gorzków.
  2. W tym tygodniu wypada I Piątek. Msza święta z udziałem dzieci będzie o godz. 17.00, godzinę wcześniej – spowiedź.

 

  1. W dniach 3 i 4 września odbędą się uroczystości w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Tradycyjnie już mieszkańcy Lublina, w przeddzień uroczystości, udają się w pieszej pielgrzymce do Wąwolnicy. W sobotę o godz. 6.30 będzie odprawiona Msza święta, a po niej wyjście na szlak pielgrzymi do Wąwolnicy. Zapraszamy! Szczegółowy program uroczystości jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

 

 

  1. Dziękujemy księdzu Mariuszowi za wygłoszone Słowo Boże i zachęcamy do wsparcia dzieła budowy świątyni.

 

Słowo życia

 

O ile jesteś wielki, o tyle uniżaj się, a znajdziesz łaskę u Pana

 

Wielkość i potęgę Boga chwalą ludzie pokorni. Oddają się do dyspozycji Boga, w Nim pokładają całą swoją ufność, a logika służby drugiemu człowiekowi staje się stylem ich życia.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy każdego dnia w pokorze serca zbliżali się do Niego i uczyli się kochać i służyć.