1. Z racji trzeciego dnia miesiąca dziś po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na wieczorne czuwanie Maryjne, które poprowadzi Legion Maryi.
  2. W poniedziałek 4 września o godz. 8.00 odprawiona będzie Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny. Dzieci, młodzież i pracowników oświaty zapraszamy do rozpoczęcia nowego roku szkolnego z Bogiem i zawierzenia Mu kolejnego etapu wzrastania w mądrości.
  3. W środę 6 września o godz. 20.00 koncert organowy w wykonaniu Mirosławy Cieślak, która zagra utwory Jana z Lublina.
  4. W piątek przypada święto Narodzenia NMP. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  5. Z radością informujemy, iż Chór Parafii Archikatedralnej, na zaproszenie Chóru Accademia Tetracordo, wystąpi w dniach 9 i 10 września br. z koncertami w Vittorio Veneto w północnych Włoszech (Prowincja Treviso). Projekt współpracy międzynarodowej i wymiany kulturalnej przewiduje przyjazd Chóru z Włoch do Lublina w przyszłym roku. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – „Lubelskie! Smakuj życie”. Projekt zostanie zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. [WIĘCEJ]
  6. Spotkanie duszpasterskie dla Ukraińców mieszkających w Lublinie odbędzie się w bazylice dominikanów na Starym Mieście (ul. Złota 9) w niedzielę 10 września o godz. 17:00. W programie „Wieczoru ukraińskiego” nabożeństwo Słowa Bożego, modlitwa o pokój i spotkanie integracyjne.
  7. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na programy edukacyjne dla dzieci – świetlice Caritas.

Słowo życia

Jeśli kto chce pójść za Mną,

 niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje

Chrystus zaprasza nas na drogę niesienia krzyża i zaparcia się siebie, aby Jego życie objawiło się w nas i dokonał się cud zmartwychwstania. Pójście za Jezusem nie oznacza żadnej straty, ale zyskanie Życia Wiecznego!

Niech Bóg przenika nasze serca swoim światłem i nam błogosławi, abyśmy byli zawsze gotowi do ofiary i poświęcenia dla Niego.

3 września 2023 r.