1. W piątek 31 sierpnia o godz. 19.00, w ramach obchodów Dnia Solidarności i Wolności, zostanie odprawiona Msza św. w intencji żyjących i zmarłych zaangażowanych w ruchu solidarnościowym i na rzecz wolności Ojczyzny.
  2. Od 1 września powracamy do przedwakacyjnego porządku odprawiania Mszy świętych: w dni zwykłe od 6.30 do 9.00 co pół godziny i o 19.00. Wraca do programu także Msza św. niedzielna o godz. 13.00.
  3. W sobotę 2 września, po Mszy św. o godz. 6.30, wyrusza piesza pielgrzymka do Matki Bożej Kębelskiej. Osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii. Zapisy do czwartku 31 sierpnia.
  4. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na czuwanie Maryjne, które w naszym sanktuarium odbywa się każdego trzeciego dnia miesiąca. Czuwanie prowadzi Legion Maryi.
  5. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego na uroczystości Maryjne (otwórz).
  6. Przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

Słowo życia:

Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół,

a bramy piekielne go nie przemogą

Świadectwo wiary Piotra umacnia naszą nadzieję, że zmartwychwstały Chrystus żyje i działa pośród nas. Wraz ze św. Piotrem potwierdzajmy naszą wiarę w Chrystusa – Syna Boga żywego.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, abyśmy w Chrystusie rozpoznawali naszego Pana i Zbawiciela.

27 sierpnia 2023 r.