1. Zaproszenie Metropolity Lubelskiego.
  2. W czwartek, z okazji Dnia Solidarności i Wolności, ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi w archikatedrze o godz. 19.00 Mszę świętą w intencji żyjących i zmarłych, którzy brali udział w ruchu solidarnościowym na rzecz wolności Ojczyzny.
  3. Od piątku, 1 września, powracamy też do przedwakacyjnego porządku odprawiania Mszy świętych w dni zwykłe, a mianowicie: o godz. 6.30; 7.00; 7.30; 8.00; 8.30, 9.00 oraz 19.00. Pierwszego września to także I Piątek miesiąca. Msza święta z udziałem dzieci będzie o godz. 17.00, godzinę wcześniej – spowiedź.
  4. W dniach 2 i 3 września odbędą się uroczystości w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. Tradycyjnie już mieszkańcy Lublina, w przeddzień uroczystości, udają się w pieszej pielgrzymce do Wąwolnicy. W sobotę o godz. 6.30 będzie odprawiona Msza święta, a po niej wyjście na szlak pielgrzymi do Wąwolnicy. Zapraszamy! Szczegółowy program uroczystości znajdziemy w kruchcie katedry.
  5. Przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz potrzebujących dzieci. Caritas organizuje akcję: Tornister pełen uśmiechu.

 

 

Słowo życia:

 

Całemu światu głoście Ewangelię

 

Bóg kocha wszystkich ludzi i wszystkich pragnie doprowadzić do prawdy i zbawienia. Nieśmy tę radosną wiadomość naszym braciom, obdarowani błogosławieństwem Pana i Boga.