1. W środę, 26 sierpnia, przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte w naszym sanktuarium będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00, następnie o godz. 8.30; 10.00 i 11.30. Po południu o 17.00 i 19.00.
  2. Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę do Wąwolnicy. Zgodnie z rekomendacjami sanepidu, w trasę jednocześnie może wyjść 50 osób w jednej grupie. Chętni powinni się zgłosić osobiście, z dowodem tożsamości, następnie będą poproszeni o wypełnienie oświadczenie sanitarnego. Organizujemy jedną grupę. Zapisy odbywają się w kolejności zgłoszeń. Można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii. Wyjście w sobotę 5 września po Mszy świętej o godz. 6.30.
  3. W przyszła niedzielę, we Mszy świętej o godz. 19.00 weźmie udział chór Puri Cantores Lublinenses, będzie to inauguracja nowego roku chóralnego.
  4. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechu”. W kruchcie katedry będzie można złożyć do puszki ofiarę, która będzie przeznaczone na przybory szkole dla dzieci.

 

 

Słowo życia:

 

Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół,

a bramy piekielne go nie przemogą

 

Świadectwo wiary Piotra naszych czasów umacnia naszą nadzieję, że zmartwychwstały Chrystus żyje pośród nas i czyni swoje wielkie dzieła.  Trwajmy w nauce następcy św. Piotra i razem z nim życiem potwierdzajmy naszą wiarę, że Chrystus jest Synem Boga żywego.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, abyśmy w Chrystusie rozpoznawali wciąż na nowo naszego Pana i Zbawiciela.