1. W piątek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte w naszym sanktuarium o godz. 7.00, 8.30; 10.00 i 11.30. Po południu będą śluby o 15.30 i 16.30 oraz Msza św. o godz. 19.00. O 18.30 – nieszpory. Uwaga: nie będzie mszy o godz. 17.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia są także:

22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,

24 sierpnia – święto św. Bartłomieja apostoła,

27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.

  1. W pierwszą niedzielę września odbędą się uroczystości Maryjne w Wąwolnicy. W sobotę 3 września, po Mszy o godz. 6.30, wyruszy piesza pielgrzymka do Matki Bożej Kębelskiej. Chętnych do pielgrzymowania z grupą parafialną prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii.
  2. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli znajdziemy próbę odpowiedzi na pytanie czy światu grozi głód. Jest także relacja z objęcia urzędu proboszcza naszej parafii. Gość Niedzielny poświęca swe łamy rozważaniom o niedokończonej podróży pielgrzymów do Medjugorje. Warto przeczytać również wywiad z bp. Pawłem Gonczarukiem o sytuacji w Charkowie. Biskup ten będzie przewodniczył uroczystościom Maryjnym na Górce Chełmskiej w dniu 8 września br.

Słowo życia:

Całemu światu głoście Ewangelię

Bóg kocha wszystkich ludzi i wszystkich pragnie doprowadzić do prawdy i zbawienia. Nieśmy tę radosną wiadomość naszym braciom, obdarowani błogosławieństwem Pana i Boga.

21 sierpnia 2022