1. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę, którymi wspieramy działalność Caritas Archidiecezji Lubelskiej, m.in. kolonie wakacyjne dla 500 dzieci z Polski i z Ukrainy. Caritas pomaga także uchodźcom z Ukrainy w Polsce, wysłała 202 tiry i 125 busów z pomocą humanitarną za wschodnią granicę.
  2. Dzisiaj, w liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe, przypada dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.
  3. Od 18 do 21 sierpnia br. w Garbowie odbywa się X. edycja Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, dzielić się wiarą, nawiązać nowe przyjaźnie. W programie liturgie, konferencje oraz radosna zabawa.
  4. Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. tradycyjny obrzęd błogosławieństwa zbóż, ziół i owoców.
  5. 15 sierpnia jest Świętem Wojska Polskiego. W ramach obchodów tego dnia Msza św. o godzinie 10.00 z udziałem żołnierzy Garnizonu Lublin, służb mundurowych oraz władz lokalnych.
  6. Polecamy prasę katolicką. W Niedzieli znajdziemy artykuł „Odnowiciel katedry i parafii” o emerytowanym proboszczu – ks. Adamie Lewandowskim, wywiad z autorem nowego podręcznika do historii dla szkół średnich czy felieton o modzie na tatuaże. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o sierpniu, jako miesiącu ważnych wydarzeń w historii Polski, o nowym proboszczu naszej parafii oraz o Wieży Trynitarskiej, która zmienia się w Wieżę Kultury.

 

Słowa życia

Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala.

On przecierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę

Krzyż dla tych, którzy pragną naśladować Chrystusa staje się znakiem zbawienia i prowadzi przed tron Boga. Nie lękajmy się zatem cierpienia i trudności, które spotykamy w naszym życiu. Przyjmując je z wiarą, okazujemy się wiernymi świadkami Jezusa i Jego Ewangelii, jak to uczynił św. Maksymilian Kolbe.

Niech Pan nam błogosławi i rozpala w nas ogień swojej miłości, abyśmy oczyszczeni z grzechów, żyli przed Nim w pokoju serca.

14 sierpnia 2022