1. Gościmy dziś w wolontariuszy z Centrum Wolontariatu. Prosimy o świadectwo o ich posłudze. Przy wyjściu z katedry będziemy mogli złożyć ofiarę na wsparcie dzieł prowadzonych przez Centrum.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego organisty – p. Stanisława Maryjewskiego.
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
  • We wtorek obchodzimy wspomnienie NMP Królowej,
  • W czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła,
  • W sobotę, 26 sierpnia, przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00, 8.30; 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Po Mszy św. o 17.00 odśpiewamy nieszpory.
  1. Przypominamy o trosce o odpowiedni strój, który świadczy o kulturze osobistej, szacunku wobec miejsc świętych oraz jest znakiem wrażliwości wobec modlących się wiernych. Prosimy o uszanowanie znaków przy wejściu do katedry, które podpowiadają, iż krótkie spodnie i koszulki bez rękawów u panów oraz odkryte ramiona i plecy u pań nie są strojem właściwym dla wchodzących do kościoła.
  2. W uroczystość MB Częstochowskiej 26 sierpnia odbędzie się w parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie piknik pielgrzymkowy, połączony z podsumowaniem tegorocznych rekolekcji oazowych. Piknik rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.30, o godz. 19.30 koncert gwiazdy wieczoru – Magdy Anioł (plakat).

Słowo życia:

Wielka jest wiara twoja; niech ci się stanie, jak pragniesz.

Gdy człowiek prawdziwie wierzy jest w stanie osiągnąć wszystko. Potrzeba tylko wytrwałości i zaufania.

Niech Pan nam błogosławi i wyzwala nas z wszelkich zniewoleń, abyśmy w codziennym życiu doświadczali mocy naszej wiary.

20 sierpnia 2023 r.