1. Rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas wielu rocznic narodowych. Zachęcamy do złożenia daru abstynencji w intencji Ojczyzny i osób uzależnionych od alkoholu.
  2. W środę 3 sierpnia, po Mszy św. o godz. 8.30, wyrusza 44. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Do wyjścia pielgrzymki przed Archikatedrą codziennie czynny będzie sekretariat, który przyjmuje zgłoszenia pielgrzymów, jak i intencje w ramach funduszu „Idę z Tobą”. Podczas pielgrzymki w czasie wieczornego apelu, przed Obrazem Matki Bożej Płaczącej, będziemy zawierzać Maryi utrudzonych pielgrzymów.
  3. We środę, trzeci dzień miesiąca – czuwanie Maryjne. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 19.00, zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Modlitwom w intencji Kościoła prześladowanego przewodniczyć będzie Wspólnota Życia Chrześcijańskiego.
  4. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– 1 VIII – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, założyciela zakonu redemptorystów;

– 4 VIII – I czwartek miesiąca, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, proboszcza z Ars;

– 5 VIII – I piątek miesiąca. Spowiedź: rano podczas Mszy świętych i wieczorem od godz. 18.00.

– 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego; Msze św. w Archikatedrze o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00.

  1. W sobotę 6 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 19.00, abp Stanisław Budzik dokona obrzędu wprowadzenia w posługiwanie we wspólnocie parafialnej nowo mianowanego proboszcza – ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego. Zapraszamy do udziału w tym ważnym w życiu parafii wydarzeniu. Posługę nowego pasterza wspólnoty parafialnej polecajmy w naszych modlitwach.

 

Słowa życia

Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych,

dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi

 

Chrześcijanin nie może żyć tylko w perspektywie ziemskiej i troszczyć się tylko o rzeczy tego świata. Trzeba, aby korzystał z nich o tyle, o ile pomagają mu one w drodze do wieczności.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy każdego dnia przekonywali się coraz bardziej, że On jest największym bogactwem człowieka.

31 lipca 2022