1. W Roku Miłosierdzia przeżywamy wielki czas łaski – ŚDM. Ufamy, że słowa i gesty papieża Franciszka oraz świadectwo żywej wiary młodych, przywrócą nam wiarę w zwycięstwo dobra, miłosierdzia, radości, pokoju i nadziei.

 

  1. W środę, po uroczystej Mszy świętej odprawianej o godz. 8.30 na Placu Katedralnym, wyrusza 38. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi niosą w darze intencje osobiste a także prośby wielu z nas. My zaś, ze swej strony, wspierajmy ich duchowo. Uczestnikiem Duchowej Pielgrzymki staje się każdy, kto poprzez modlitwę, wspiera pielgrzymów znoszących trudy wędrowania do Częstochowy. Wszystkich uczestników Duchowej Pielgrzymki zapraszamy do archikatedry, gdzie każdego dnia podczas Mszy świętej wieczornej będziemy łączyć się duchowo z wędrującymi, a w czasie apelu, przed Obrazem Matki Bożej Płaczącej, będziemy zawierzać Maryi utrudzonych pielgrzymów.

 

 

  1. W środę, trzeci dzień miesiąca – czuwanie Maryjne. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 19.00, zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Modlitwom przewodniczyć  będą członkowie Legionu Maryi.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

– w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya- proboszcza  z Ars;

– w sobotę święto Przemienienia Pańskiego; Msze święte będziemy odprawiali o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00.

 

  1. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy świętej oraz wieczorem od godz. 18.00.

Słowa życia

Jeśli razem z Chrystusem powstaliście z martwych,

dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi

 

Chrześcijanin nie może żyć tylko w perspektywie ziemskiej i troszczyć się tylko o rzeczy tego świata. Trzeba, aby korzystał z nich o tyle, o ile pomagają mu one w drodze do wieczności.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy każdego dnia przekonywali się coraz bardziej, że On jest największym bogactwem człowieka