1. Jutro – trzeci dzień miesiąca, zapraszamy na wieczorne czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii św. Kingi w Świdniku.
  2. We wtorek, 4 sierpnia, o godz. 6.00 rano w archikatedrze ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą, po której wyruszy Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku, jak wiemy, wygląda nieco inaczej. Będzie to sztafeta modlitwy. Każdego dnia inni pielgrzymi wyruszą na szlak. Aktualnie nie ma możliwości zapisania się na pielgrzymkę, natomiast jeszcze tylko dziś i jutro można złożyć intencję na Fundusz Idę z tobą.
  3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00.
  4. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Okazja do odnowienia ducha w sakramencie pokuty. Spowiadać będziemy od godz. 7.00 i wieczorem od godz. 18.00.

 

 

 

Słowo życia

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej?

Utrapienie, ucisk… niebezpieczeństwo czy miecz?”

 

Droga Chrystusowego ucznia jest drogą krzyża. Trwając w miłości, umacniając się łaską sakramentalną i krzepiąc słowem Bożym jesteśmy w stanie udźwignąć o wiele większe ciężary.

Przyjmując Boże błogosławieństwa otwierajmy się na tę miłość Chrystusa, który pierwszy nas umiłował.