1. We wtorek – trzeci dzień miesiąca, zapraszamy na wieczorne czuwanie Maryjne. Wraz ze Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego będziemy się modlić za prześladowanych chrześcijan oraz w intencji sprawiedliwego pokoju na świecie. Gościem specjalnym będzie o. Damian Czerniak, jezuita.
  2. W środę, 4 sierpnia, o godz. 6.00 rano w archikatedrze ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą, po której wyruszy Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku, jak wiemy, wygląda nieco inaczej. Będzie to sztafeta modlitwy. Każdego dnia inni pielgrzymi wyruszą na szlak. Wszystkich uczestników Duchowej Pielgrzymki zapraszamy do archikatedry. Tutaj od 4 do 14 sierpnia, o godz. 19.00 będziemy uczestniczyć we Mszy świętej, a następnie w Apelu Jasnogórskim przed Obrazem Matki Bożej Płaczącej będziemy zawierzać Maryi utrudzonych pielgrzymów.
  3. W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w archikatedrze będziemy odprawiali o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. Jest to I piątek miesiąca.

 

Słowa życia

Trzeba przyoblec człowieka nowego,

 stworzonego na obraz Boga

Jezus stał się dla nas Chlebem, który daje życie w Bogu. Kto spożywa ten Chleb, idzie wiernie drogą Chrystusa, niosąc w sobie zalążek życia wiecznego.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy szukali Jezusa pośród naszej codzienności

i otwierali się na uzdrawiające działanie Jego łaski.