1. Trwa nadzwyczajny miesiąc misyjny. Ojciec Święty Franciszek zaprasza wszystkich wiernych na całym świecie do codziennego odmawiania Różańca świętego. Modlimy się o dar świadectwa wiary dla wszystkich ochrzczonych. Nabożeństwo różańcowe w naszym sanktuarium odprawiamy w dni zwykłe o godz. 18:15, a w niedziele o 18:00. Dziś, w ramach nabożeństwa, odbędzie się procesja różańcowa.
  2. Jutro o godz. 10.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi Mszę świętą z okazji z okazji inauguracji roku akademickiego dla wyższych uczelni Lublina. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów wyższych uczelni naszego Miasta oraz seniorów środowisk akademickich do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo Boże dla całej wspólnoty uniwersyteckiej na rozpoczynający się rok akademicki.
  3. W naszej parafii rozpoczyna się cykl katechez, przygotowujących młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkania odbędą się: w poniedziałek, 7 października, o godz. 17.00 – dla rodziców kandydatów do bierzmowania oraz w czwartek, 10 października, o godz. 17.00 – dla młodzieży. Spotkania odbędą się w sali nr 2, obok kancelarii.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia będzie prowadzona zbiórka do puszek zasilająca Fundację Episkopatu Polski „Dzieło nowego tysiąclecia”, która służy wsparciu młodych pochodzących z ubogich środowisk.

Słowo życia

Panie, przymnóż nam wiary!

 

Posileni Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa mamy umacniać naszą wiarę, abyśmy pogłębiali wieź istniejącą pomiędzy tajemnicą eucharystyczną, liturgią oraz służbą wynikającą z Eucharystii jako sakramentu miłości.

Niech Bóg nam błogosławi na każdy dzień nowego tygodnia, aby miarą naszej wielkości była służba braciom, czyniona z miłością.

 

Za chwilę po zakończeniu liturgii Mszy świętej będziemy mogli otrzymać roczny program pracy oraz kapłańskie błogosławieństwo.