1. W czwartek, po uroczystej Mszy świętej odprawianej o godz. 8.30 na Placu Katedralnym, wyrusza 39. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi niosą w darze intencje osobiste a także prośby wielu z nas. My zaś, ze swej strony, wspierajmy ich duchowo. Uczestnikiem Duchowej Pielgrzymki staje się każdy, kto poprzez modlitwę, wspiera pielgrzymów znoszących trudy wędrowania do Częstochowy. Wszystkich uczestników Duchowej Pielgrzymki zapraszamy do archikatedry, gdzie każdego dnia podczas Mszy świętej wieczornej będziemy łączyć się duchowo z wędrującymi, a w czasie apelu, przed Obrazem Matki Bożej Płaczącej, będziemy zawierzać Maryi utrudzonych pielgrzymów.
  2. W czwartek, trzeci dzień miesiąca – czuwanie Maryjne. Rozpoczniemy je Mszą świętą o godz. 19.00, zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00. Modlitwom przewodniczyć  będą wierni z parafii Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie.
  3. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Spowiadamy rano podczas Mszy świętej oraz wieczorem od godz. 18.00.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Józefowi za wygłoszone Słowo Boże i świadectwo pracy w hospicjum. Przed katedrą spotkamy wolontariuszy, którzy zbierają ofiary na potrzeby naszego hospicjum.

 

Słowa życia

Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej?

Utrapienie, ucisk… niebezpieczeństwo czy miecz?

 

Droga Chrystusowego ucznia jest drogą krzyża. Trwając w miłości, umacniając się łaską sakramentalną i krzepiąc słowem Bożym jesteśmy w stanie udźwignąć o wiele większe ciężary. Przyjmując Boże błogosławieństwa otwierajmy się na tę miłość Chrystusa, który pierwszy nas umiłował.