1. Pod znakiem miłosierdzia trwają ŚDM w diecezjach. Młodzi z różnych stron świata przybyli do Lublina, do naszych gościnnych domów, by dzielić się swoją wiarą i radością. Wczoraj na stadionie Arena Lublin przeżyliśmy wielkie i radosne święto wiary. Doświadczyliśmy powszechności Kościoła, gromadzącego w jedno ludzi z różnych języków i narodów. Jutro nasi goście wyjeżdżają do Krakowa, by umocnić swą wiarę w spotkaniu z Piotrem naszych czasów, papieżem Franciszkiem. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli do swych domów gości z zagranicy.

 

  1. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Cieszymy się, że naszej grupie katedralnej będzie towarzyszył Zespół Guadalupe, który przez cały rok, co miesiąc, przewodzi modlitwom uwielbienia w naszym sanktuarium.

 

  1. Parafia św. Pawła w Lublinie organizuje pielgrzymkę do Włoch, z racji kanonizacji bł. Matki Teresy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Z okazji przypadającego jutro wspomnienia św. Krzysztofa, już dziś będzie możliwość poświęcenia pojazdów. Za chwilę zostanie odmówiona modlitwa. Następnie otrzymamy błogosławieństwo. Po błogosławieństwie, kierowców prosimy o udanie się do swoich pojazdów na plac przed katedrą. Tam podejdzie ksiądz i pokropi pojazd wodą święconą. Każdy kierowca otrzyma obrazek ze św. Krzysztofem. Można też będzie złożyć ofiarę przeznaczoną na MIVA POLSKA, organizację, która zajmuje się pomocą w zakupie pojazdów dla misjonarzy.

 

Słowa życia

                                                                       Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie;

 kołaczcie, a otworzą wam

W Chrystusie staliśmy się dziećmi Boga, dobrego i miłosiernego Ojca. Wołajmy do Niego wytrwale, w radości i w cierpieniu, a otrzymamy w darze Ducha Świętego, który nauczy nas chodzić Bożymi drogami.

Umocnieni błogosławieństwem Boga, otwierajmy się każdego dnia na Jego obecność  i powierzajmy się Jego troskliwej opiece.