1. Od 24 do 31 lipca przypada 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie pojazdów. Będzie również okazja do złożenia ofiar na rzecz fundacji Miva Polska, wspierającej misjonarzy w zakupie pojazdów. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich uczestników ruchu drogowego, ale postawmy sobie pytanie czy nasze zachowania, jako pieszych i kierowców, służą bezpieczeństwu na drogach?
2. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza młodych do wyjazdu na Festiwal Młodych w Medjugorie, który odbędzie się w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia. Wyjazd z Lublina. W programie konferencje, świadectwa, dobra muzyka, wspólne modlitwy i celebracje Mszy świętych przeżywanych z pielgrzymami z całego świata. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie Centrum cdmlublin.pl lub pod nr tel. 503083441.
3. Trwają zapisy na sierpniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Tradycyjnie istnieje możliwość złożenia intencji i wsparcia funduszu „Idę z Tobą”. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.


Słowo życia

Otwórz Panie, nasze serca,
abyśmy uważnie słuchali słów Twojego Syna

Chrystus Pan codziennie przychodzi do nas w gościnę, gdy modlimy się i pracujemy. Gościnnym dla Niego jest ten, kto z miłością wsłuchuje się w Jego Słowo, rozpoznaje Go w drugim człowieku i bezinteresownie mu służy.
Niech Pan umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy podczas każdej mszy świętej napełniali się Jego mądrością i miłością, a potem czynili swoje życie darem dla braci.

17 lipca 2022 r.