1. Przypominamy, że od wtorku, 25 lipca, przed katedrą w godzinach od 10.00 do 17.00 czynny będzie sekretariat 39. pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Tutaj będzie można zapisać się do dowolnie wybranej grupy. Zachęcamy także do zgłaszania intencji i wsparcia Funduszu Solidarnościowego pod nazwą „Idę z Tobą”. Duchowych pielgrzymów zapraszamy do naszego sanktuarium. Codziennie wieczorem będziemy łączyć się w modlitwie przed obrazem Pani Katedralnej z pielgrzymami niosącymi nasze intencje.
  2. Za kilka dni będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Dlatego dziś, po każdej Mszy świętej, kapłan wyjdzie przed katedrę, odmówi modlitwę w intencji kierowców, a następnie przejdzie wzdłuż Placu Katedralnego i pokropi wodą święconą pojazdy. Kierowców prosimy, by udali się do swych samochodów. Otrzymają pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa. Będą mogli również wesprzeć fundację Miva Polska wspierającą misjonarzy w zakupie pojazdów.

 

 

Słowo życia

 

Królestwo Niebieskie podobne jest do człowieka,

który posiał dobre nasienie na swojej roli

 

 

Bóg jest dla wszystkich ludzi łagodny i miłosierny. Jest cierpliwym i kochającym Ojcem, który każdemu z nas daje czas i okazję do nawrócenia. Mocą Ducha Świętego wspomaga naszą słabą ludzką naturę, abyśmy stali się dziećmi światłości.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem idźmy i postępujmy tak, aby przy końcu czasów Pan zebrał nas jako zboże do swojego spichlerza.