1. W dniach 22-29 lipca 2018 będzie obchodzony 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi, o bezpieczne podróże dla wszystkich. Kierowców i ich pojazdy będziemy błogosławić w przyszłą niedzielę – 29 lipca, po mszach świętych.

 

  1. 18 sierpnia, w sobotę organizujemy jednodniowy wyjazd pielgrzymkowy do Góry Kalwarii na spotkanie parafii realizujących program odnowy. Wyjazd planowany jest na godz. 7.00. Koszt 50 złotych. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

  1. Trwają także zapisy na sierpniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Tradycyjnie już istnieje możliwość złożenia intencji i wsparcia funduszu „Idę z Tobą”. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

 

Słowo życia

Pan mym Pasterzem,

nie brak mi niczego

 

Jezus jest Pasterzem pełnym miłości i współczucia. Przychodzi do każdego z nas osobiście, lecz nie w oderwaniu od wspólnoty Kościoła. Łącząc się z Nim w Komunii, wyrażamy naszą jedność ze wszystkimi, których obejmuje Jego miłość.

Niech błogosławieństwo Boże umacnia nas w przyjęciu troski o innych i współodczuwania z potrzebującymi oraz w codziennym przezwyciężaniu zła i obojętności.