1. W dniach 21-28 lipca obchodzimy Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Dlatego dziś, po każdej Mszy świętej, kapłan wyjdzie przed katedrę, odmówi modlitwę w intencji kierowców, a następnie przejdzie wzdłuż Placu Katedralnego i pokropi wodą święconą pojazdy. Kierowców prosimy, by udali się do swych samochodów. Otrzymają pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa. Będą mogli również wesprzeć fundację Miva Polska wspierającą misjonarzy w zakupie pojazdów.
  2. W archidiecezji lubelskiej trwa zbiórka elektrośmieci. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczone będą dla misjonarzy z naszej archidiecezji. Pragniemy także włączyć się w tę akcję, dlatego każdego, kto chciałby przekazać niepotrzebne już urządzenia na w/w cel, prosimy o dostarczenie ich w dniu 24 lipca na plac katedralny (miejsce zbiórki elektrośmieci będzie wyznaczone obok kiosku).

 

  1. Trwają także zapisy na sierpniową pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Tradycyjnie już istnieje możliwość złożenia intencji i wsparcia funduszu „Idę z Tobą”. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

Słowo życia

 

Otwórz Panie, nasze serca,

abyśmy uważnie słuchali słów Twojego Syna

 

Chrystus Pan codziennie przychodzi do nas w gościnę, gdy modlimy się             i pracujemy. Gościnnym dla Niego jest ten, kto z miłością wsłuchuje się w Jego Słowo, rozpoznaje Go w drugim człowieku i bezinteresownie mu służy.

Niech Pan umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy podczas  każdej mszy świętej napełniali się Jego mądrością i miłością, a potem czynili swoje życie darem dla braci.