1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 3. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji można dziś uzyskać odpust pod zwykłymi warunkami lub nawiedzając osobę starszą, będącą w potrzebie; takie spotkanie może odbyć się przy użyciu nowoczesnych środków komunikacji. Pamiętajmy o modlitwie i życzliwej wdzięczności wobec naszych dziadków i osób starszych (więcej).
  2. We wtorek przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. W rozpoczynającym się dziś 24. Ogólnopolskim Tygodniu św. Krzysztofa modlimy się o mądrość i rozsądek dla kierowców i innych uczestników ruchu drogowego. Po liturgii na placu katedralnym udzielamy dziś błogosławieństwa kierowcom i święcimy pojazdy. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na rzecz fundacji Miva Polska, która wspiera misjonarzy w zakupie pojazdów niezbędnych w krajach misyjnych.
  3. 25 lipca imieniny obchodzą: proboszcz Archikatedry – ks. Krzysztof Kwiatkowski i wikariusz – ks. Krzysztof Flis. Msza święta imieninowa w intencji solenizantów we wtorek o godz. 19.00.
  4. Przypominamy, że od czwartku 27 lipca przed Archikatedrą od 10.00 do 17.00 czynny będzie sekretariat 45. pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy także do zgłaszania intencji i wsparcia Funduszu Solidarnościowego „Idę z Tobą” oraz do pielgrzymowania „Ile możesz”: można iść pielgrzymim szlakiem jeden lub kilka dni, dojeżdżając z Lublina autokarem. Zapisy na ten wariant tylko drogą elektroniczną. Szczegóły na stronie pielgrzymka.lublin.pl.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Kingę, we wtorek św. Jakuba Apostoła, w środę świętych Joachima i Annę oraz w sobotę św. Martę. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Słowo życia

Królestwo Niebieskie podobne jest do człowieka,

który posiał dobre nasienie na swojej roli

Bóg jest łagodny i miłosierny. Jest cierpliwym i kochającym Ojcem, który każdemu z nas daje czas i okazję do nawrócenia. Mocą Ducha Świętego wspomaga naszą słabą ludzką naturę, abyśmy stali się dziećmi światłości.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem idźmy i postępujmy tak, aby przy końcu czasów Pan zebrał nas jako zboże do swojego spichlerza.

23 lipca 2023 r.