1. Od środy 20 lipca, rozpoczyna się pierwsza część tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, tzw. Dni w Diecezjach. Nasza parafia również przyjmuje gości tego szczególnego wydarzenia, którzy przybędą do nas z Niemirowa na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w międzynarodowych spotkaniach modlitewnych:

NA MSZE ŚWIĘTE: w środę, 20 lipca, o godz. 19.00; w czwartek, 21 lipca, o godz. 10.00; w piątek, 22 lipca, o godz. 9.00 i w niedzielę 24 lipca, o godz. 10.00.

NA NABOŻEŃSTWA: w czwartek – czuwanie w Archikatedrze o godz. 20.00 oraz w piątek – Droga Krzyżowa w kościele Nawrócenia św. Pawła

  1. W czwartek, 21 lipca, organizujemy dla naszych gości z zagranicy „piknik potraw”. Każdego, kto chciałby włączyć się w to wspólne świętowanie i podzielić specjałami polskiej, domowej kuchni, prosimy o zgłoszenie się w dniu dzisiejszym do zakrystii.
  2. W sobotę, 23 lipca główne wydarzenie Światowych Dni Młodzieży w Lublinie: Arena Młodych. Wejściówki dla tych, którzy zgłosili chęć swojego udziału w tym spotkaniu, można odbierać w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program Dni w Diecezji oraz Areny Młodych znajdziemy na tablicy ogłoszeń w kruchcie Archikatedry.
  3. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i wszystkich podróżujących, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. na placu przed katedrą, odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone będą na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy.
  4. W kancelarii parafialnej trwają zapisy na 38 pieszą pielgrzymkę do Częstochowy.

Słowo życia

Otwórz Panie, nasze serca,

abyśmy uważnie słuchali słów Twojego Syna

Chrystus Pan codziennie przychodzi do nas w gościnę, gdy modlimy się i pracujemy. Gościnnym dla Niego jest ten, kto z miłością wsłuchuje się w Jego Słowo, rozpoznaje Go w drugim człowieku i bezinteresownie mu służy.

Niech Pan umocni nas swym błogosławieństwem, abyśmy podczas każdej Mszy świętej napełniali się Jego mądrością i miłością, a potem czynili swoje życie darem dla braci.