1. Gościem naszej parafii jest dziś S. Erika Helena Syta, dominikanka, która będzie kwestować przy wyjściu z katedry na rzecz misji w Ułan Ude na Syberii. Siostry prowadzą tam świetlicę dziennego pobytu dla dzieci szkolnych i przedszkolnych. Utrzymanie i prowadzenie tych dzieł misyjnych jest możliwe dzięki wsparciu wiernych. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W kalendarzu liturgicznym dzień 16 lipca to wspomnienie NMP z Góry Karmel. Uroczystości odpustowe dzisiaj u OO. Karmelitów przy ul. Świętoduskiej. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. W sobotę przypada święto św. Marii Magdaleny.
  3. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11.30 wpisuje się w obchody 43. rocznicy fali protestów nazwanych Lubelskim Lipcem 1980.
  4. Od 23 do 30 lipca przypada Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjne poświęcenie pojazdów. Będziemy mogli także złożyć ofiarę na rzecz fundacji Miva Polska, która wspiera misjonarzy w zakupie środków transportu jakże potrzebnych w działalności misyjnej.

Słowa życia

Słowo, które wychodzi z ust moich

nie wraca do Mnie bezowocne

Błogosławieni są ci, których serce jest ziemią żyzną, przesiąkniętą wiarą i miłością, gdyż na niej Słowo Boga wydaje plon. Niech Bóg nam błogosławi, aby troski doczesne nie zagłuszały w nas potrzeby wsłuchiwania się w Jego Słowo, którym codziennie chce nas karmić.

16 lipca 2023 r.